Czuła przewodniczka kobiecej natury

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” to bardzo popularna ostatnio książka autorstwa Natalii de Barbaro. Pozycja ta skierowana jest do kobiet i ma pomóc w czuły sposób dotrzeć do głębi swojej kobiecej natury.

Kim jest autorka książki?

Natalia de Barbaro z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Pracowała jako trener umiejętności społecznych. Od wielu lat pisze felietony, które ukazują się na łamach magazynu “Wysokie obcasy”. W swojej pracy spotkała się z wieloma historiami kobiet. Pomogła przejść przez sytuacje kryzysowe wielu osobom. Dogłębnie poznała kobiecą naturę i to, jak wiele ogranicza kobiety społecznie i kulturowo. Stąd wziął się pomysł na książkę, która ma pomóc paniom stojącym na rozdrożu, poszukującym siebie, własnej drogi i celu.

Jaką drogę można przebyć na kartach tej książki?

“Czuła przewodniczka” nie jest magicznym sposobem na zmianę życia na lepsze. Nie taki też był cel autorki. Jak sam tytuł wskazuje-na kolejnych kartach książki kobieta ma przebyć własną drogę do głębi swojej natury. Wsłuchać się we własną intuicję i mądrość. Celem jest także porzucenie schematów, w które od najmłodszych lat zostajemy wplątane. Często odgrywamy w życiu pewne role wpadając w nie bez zastanowienia. Nie rozważamy, czy jesteśmy dokładnie w miejscu, w którym chcemy być.

Książka pokazuje, jak często kobiety pracują ponad swoje siły w pracy zawodowej i w domu. Jak dużo obowiązków biorą na siebie. Surowo krytykują siebie za błędy, niespełnianie cudzych oczekiwań, bycie niedoskonałą. Natomiast niewiele kobiet stawia sobie pytania:

-Kim jestem?

-Czego tak naprawdę w życiu pragnę?

-Czego potrzebuję?

-Do czego chcę dążyć?

-Gdzie chciałabym być teraz i za parę lat?

-Czy jestem szczęśliwa, spełniona i co zrobić, żebym tak się czuła?

Praca z książką i odpowiedzenie sobie szczerze na te pytania może zmienić zupełnie życie każdej kobiety.

“Czuła przewodniczka” to książka o kobietach i dla kobiet. Prowadzi do poznania siebie i własnej natury. Wyzbycia się patrzenia na siebie i swoje życie przez pryzmat ról życiowych, stereotypów, patriarchalnych nakazów i zakazów. Pomaga odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania i wyznaczyć własne cele, poznać swoje najgłębsze potrzeby. Jednak prawdziwa zmiana nastąpi, jeśli nie tylko przeczytamy tę książkę, ale też popracujemy razem z nią. Czule i bez pośpiechu wnikniemy we własną głębię, a potem wprowadzimy zmiany zgodne z tym, czego się o sobie dowiemy.